Witamy w serwisie
Udostępniamy 214 071 tekstów 2233 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. → więcej

Kalendarium

więcej...

Tekst na dziś

Encyklopedia staropolska — Manifest


Manifest. Tak nazywano zażalenie wniesione do akt sądowych przeciwko doznanej od kogo krzywdzie, z zapowiedzią, że manifest będzie na drodze prawa działać. Manifest był więc wstępem do procesu i zastrzeżeniem swoich praw, którem przerywano przedawnienie. Ale manifest, jeżeli nie był w ciągu roku pozwem poparty, tracił moc i tak samo jak pozew, nie popierany przez rok, upadał. Stąd manifesty bywały ponawiane...

więcej...

Sylwetka miesiąca

Ajschylos

Człowiek, który sprawił, że sztuki sceniczne mają więcej niż jednego aktora, weteran bitwy pod Maratonem. Brzmi jak prehistoria? Wiele utworów Ajschylosa nie zachowało się do dnia dzisiejszego. Ale na Wikiźródłach mamy lub szykujemy do udostępnienia wszystkie, które zachowały się w całości!

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia: Biogram
Wikicytaty: Cytaty
Commons: Galeria
archiwum
 

Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Wikipedia
Wolna
encyklopedia
Wikicytaty
Kolekcja
cytatów
Wikinews
Serwis
informacyjny
Wikipodróże
Przewodnik
turystyczny
Wikisłownik
Wielojęzyczny
słownik
Wikibooks
Wolne
podręczniki
Wikiwersytet
Wspólnota
wolnej wiedzy
Wikispecies
Katalog
gatunków
Wikimedia Commons
Repozytorium
multimediów
Wikidane
Repozytorium
danych
Meta-Wiki
Koordynacja
projektów
Odwiedź także strony Wikimedia Foundation i Wikimedia Polska.
This article is issued from Wikisource. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.