Witamy w serwisie
Udostępniamy 215 155 tekstów 2250 autorów, z których można swobodnie korzystać.

Naszym celem jest utworzenie wolnej biblioteki tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń. Gromadzimy i przechowujemy wcześniej opublikowane teksty (np. utwory literackie) znajdujące się w domenie publicznej lub udostępnione na wolnej licencji.

Wikiźródła to społeczny projekt. Przyłącz się do nas! Także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Zobacz, nad czym obecnie pracujemy. → więcej

Kalendarium

więcej...

Tekst na dziś

Akt 5 listopada (1916)


Przejęci niezłomną ufnością w ostateczne zwycięstwo ich broni i życzeniem powodowani, by ziemie polskie przez waleczne ich wojska ciężkiemi ofiarami rosyjskiemu panowaniu wydarte do szczęśliwej przywieść przyszłości, Jego Cesarska Mość Cesarz Niemiecki oraz Jego Cesarska i Królewska Mość Cesarz Austryi i Apostolski Król Węgier postanowili z ziem tych utworzyć państwo samodzielne z dziedziczną monarchią i konstytucyjnym ustrojem.

Sylwetka miesiąca

Robert Louis Stevenson w wieku 37 lat

Robert Louis Stevenson

Urodzony 13 listopada 170 lat temu Szkot, znany z powieści podróżniczych i przygodowych, np. Wyspy skarbów. Niektóre doczekały się ekranizacji. Czekamy na chętnych do przepisywania książek Stevensona (np. Porwanego za młodu) dla Wikiźródeł!

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia: Biogram
Wikicytaty: Cytaty
Commons: Galeria
archiwum
 

Nowości

Projekty siostrzane Wikiźródeł

Wikipedia
Wolna
encyklopedia
Wikicytaty
Kolekcja
cytatów
Wikinews
Serwis
informacyjny
Wikipodróże
Przewodnik
turystyczny
Wikisłownik
Wielojęzyczny
słownik
Wikibooks
Wolne
podręczniki
Wikiwersytet
Wspólnota
wolnej wiedzy
Wikispecies
Katalog
gatunków
Wikimedia Commons
Repozytorium
multimediów
Wikidane
Repozytorium
danych
Meta-Wiki
Koordynacja
projektów
Odwiedź także strony Wikimedia Foundation i Wikimedia Polska.
This article is issued from Wikisource. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.