Вибрана стаття

Бактерії (Bacteria, від дав.-гр. βακτήριον — паличка) — мікроскопічні, переважно одноклітинні, організми, для яких характерна наявність клітинної стінки, цитоплазми, різних включень, відсутність ядра, мітохондрій, хлоропластів та інших органел. Вони звичайно мають клітинні стінки, як рослинні та грибні клітини, але бактеріальні клітинні стінки звичайно зіткані з пептидогліканів.
Бактерії — це найпоширеніша група організмів. Вони присутні у ґрунті, воді, та як симбіонти у інших організмах. Бактерії (можливо, разом з археями) складають більше половини біомаси Землі, зокрема половину органічного вуглецю і більш ніж 90 % органічних фосфору та азоту. Планктонні бактерії відповідають за від 50 % до 90 % світового виробництва кисню. В організмі людини звичайно міститься в 10 разів більше бактерій, ніж людських клітин, найбільша кількість цих бактерій знаходиться на шкірі і в травному тракті. Загалом бактерії критичні для існування всіх земних екосистем, вони незамінні на багатьох кроках круговороту речовин у природі, наприклад, у переробці залишків вищих організмів та фіксації атмосферного азоту.
Добра стаття
Пі́тер Бре́йгель Старший, також відомий як «Селянський», 1526—1530, Сон ен Брейгель або Бреда, Габсбурзькі Нідерланди — 5 або 9 вересня 1569, Брюссель, Іспанські Нідерланди) — фламандський художник, який створював гравюри та картини. Брейгель Старший малював переважно жанрові картини та пейзажі, створювати які розпочав лише в останнє десятиріччя перед смертю. Його творчість вважається «піком нідерландського мистецького Відродження», а його самого «вагомим представником північного Відродження Нідерландів. Брейгель Старший одним із перших художників, які відійшли від релігійного сюжету для картин на користь зображення простих селян та сцен з їх повсякденного життя. Свого часу вважався «другим Босхом» за наслідування його стилю живопису, що отримав назву «пізня готика» та був популярним на території Нижніх земель, Герцогство Брабант. Рішення Брейгеля зображати простих людей, що зайняті повсякденним життям, відкрило новий творчий шлях для наступних голландських художників. Воно послугувало основою соціально орієнтованого реалізму й натуралізму в мистецтві кінця XIX століття, включаючи вплив на роботи Гюстава Курбе, Жана-Франсуа Мілле та художньої школи передвижників.
Вибраний список
Список гравців збірної Італії з футболу
За всю історію національної збірної Італії з футболу, що почалася 1910 року, до її лав викликалися і взяли участь у принаймі одній офіційній грі у її складі 823 різних гравці. 293 з них відзначилися бодай одним забитим голом у таких матчах. Найбільше матчів у збірній провів воротар Джанлуїджі Буффон, найкращий бомбардир — Луїджі Ріва. У цьому списку наведено перелік гравців збірної Італії з футболу із зазначенням основної ігрової позиції, кількості матчів і голів за національну команду, років першої і останньої (на час оновлення списку) гри за збірну, а також призових місць, здобутих на провідних футбольних змаганнях у її складі
Розділи
Біографії
Географія
Історія
Мистецтво
Наука
Політика
Природа
Спорт
Суспільство
Технології
Україна
Філософія