Zoznam štátov podľa hrubého domáceho produktu v prepočte na jedného obyvateľa v parite kúpnej sily

Tento článok obsahuje zoznam štátov a závislých území zoradených podľa hrubého domáceho produktu na jedného obyvateľa v parite kúpnej sily (pozri hrubý domáci produkt v prepočte na jedného obyvateľa a hrubý domáci produkt v parite kúpnej sily). Toto číslo je jediné ako-tak objektívne bežné meradlo relatívneho ekonomického bohatstva tej-ktorej krajiny. Pre porovnanie sú použité údaje z viacerých zdrojov.

Všetky sumy sú v súčasných Geary-Khamis dolároch.

Medzinárodný menový fond (2015) Svetová banka (2011–2015) Central Intelligence Agency (1993–2015)
Poradie Krajina $
1 Katar132 099
2 Luxembursko98 987
3 Singapur85 253
4 Brunej79 587
5 Kuvajt70 166
6 Nórsko68 430
7 Spojené arabské emiráty67 617
8 San Maríno63 104
9 Švajčiarsko58 551
Hongkong56 701
10 USA55 805
11 Írsko55 533
12 Saudská Arábia53 624
13 Bahrajn50 095
14 Holandsko49 166
15 Švédsko47 922
16 Austrália47 389
17 Rakúsko47 250
18 Nemecko46 893
Taiwan46 783
19 Island46 097
20 Dánsko45 709
21 Kanada45 553
22 Omán44 628
23 Belgicko43 585
24 Francúzsko41 181
25 Spojené kráľovstvo41 159
26 Fínsko41 120
27 Japonsko38 054
28 Južná Kórea36 511
29 Nový Zéland36 172
30 Malta35 826
31 Taliansko35 708
32 Španielsko34 819
33 Izrael33 656
34 Cyprus32 785
35 Trinidad a Tobago32 635
36 Rovníková Guinea31 758
37 Česko31 549
38 Slovinsko31 007
39 Slovensko29 720
40 Estónsko28 592
41 Litva28 359
42 Portugalsko27 835
43 Poľsko26 455
44 Grécko26 449
45 Malajzia26 315
46 Seychely26 277
47 Maďarsko26 222
48 Rusko25 411
49 Bahamy25 167
50 Svätý Krištof a Nevis24 808
51 Lotyšsko24 712
52 Kazachstan24 268
53 Antigua a Barbuda23 476
54 Čile23 460
55 Argentína22 554
56 Panama21 765
57 Chorvátsko21 581
58 Uruguaj21 507
59 Rumunsko20 787
60 Turecko20 438
61 Maurícius19 509
62 Bulharsko19 097
63 Gabon18 639
64 Libanon18 240
65 Azerbajdžan17 993
66 Bielorusko17 654
67 Mexiko17 534
68 Irán17 251
69 Venezuela16 673
70 Barbados16 575
71 Turkmenistan16 445
72 Botswana16 368
73 Surinam16 292
74 Čierna Hora16 123
75 Thajsko16 097
Svet15 638
76 Brazília15 615
77 Kostarika15 482
78 Irak15 474
79 Palau15 182
80 Dominikánska republika14 984
81 Maldivy14 923
82 Líbya14 650
83 Alžírsko14 504
84 Čína14 107
85 Severné Macedónsko14 009
86 Kolumbia13 847
87 Srbsko13 671
88 Juhoafrická republika13 165
89 Grenada13 128
90 Peru12 195
91 Mongolsko12 147
92 Jordánsko12 123
93 Egypt11 850
94 Svätá Lucia11 739
95 Tunisko11 428
96 Namíbia11 408
97 Albánsko11 301
98 Ekvádor11 264
99 Indonézia11 126
100 Svätý Vincent a Grenadíny10 956
101 Dominika10 788
102 Srí Lanka10 566
103 Bosna a Hercegovina10 492
104 Gruzínsko9 630
Kosovo9 540
105 Fidži9 044
106 Jamajka8 759
107 Paraguaj8 708
108 Arménsko8 468
109 Svazijsko8 453
110 Belize8 373
111 Salvádor8 303
112 Bhután8 201
113 Maroko8 164
114 Guatemala7 738
115 Ukrajina7 519
116 Guyana7 509
117 Angola7 344
118 Filipíny7 254
119 Konžská republika6 722
120 Kapverdy6 522
121 Bolívia6 465
122 India6 162
123 Nigéria6 108
124 Uzbekistan6 068
125 Vietnam6 024
126 Východný Timor5 628
127 Myanmar5 469
128 Laos5 309
129 Samoa5 174
130 Tonga5 045
131 Moldavsko5 006
132 Pakistan5 000
133 Nikaragua4 997
134 Honduras4 869
135 Mauritánia4 395
136 Sudán4 344
137 Ghana4 266
138 Zambia3 868
139 Bangladéš3 607
140 Kambodža3 487
141 Tuvalu3 393
142 Kirgizsko3 363
143 Pobrežie Slonoviny3 316
144 Svätý Tomáš a Princov ostrov3 244
145 Marshallove ostrovy3 211
146 Keňa3 208
147 Džibutsko3 204
148 Kamerun3 144
149 Lesotho2 987
150 Mikronézia2 955
151 Tanzánia2 904
152 Tadžikistan2 749
153 Jemen2 671
154 Papua-Nová Guinea2 652
155 Čad2 634
156 Vanuatu2 550
157 Nepál2 465
158 Senegal2 451
159 Mali2 199
160 Benin2 113
161 Zimbabwe2 096
162 Uganda2 003
163 Južný Sudán1 992
164 Šalamúnove ostrovy1 950
165 Afganistan1 947
166 Rwanda1 807
167 Etiópia1 801
168 Kiribati1 787
169 Haiti1 750
170 Burkina Faso1 724
171 Gambia1 646
172 Sierra Leone1 577
173 Komory1 519
174 Guinea-Bissau1 508
175 Togo1 483
176 Madagaskar1 462
177 Eritrea1 297
178 Guinea1 214
179 Mozambik1 186
180 Malawi1 124
181 Niger1 080
182 Libéria873
183 Burundi818
184 Konžská demokratická republika770
185 Stredoafrická republika630
Poradie Krajina $ Rok
1 Qatar143 7882015
Macau111 2702015
2 Luxembursko101 9262015
3 Singapur85 2092015
4 Kuvajt71 3122015
5 Brunej70 8172015
6 Spojené arabské emiráty70 2382015
7 Nórsko61 4722015
8 Švajčiarsko60 5352015
Hongkong56 7202015
9 USA55 8372015
10 Írsko54 6542015
11 Saudská Arábia53 4302015
12 Holandsko48 4592015
13 Rakúsko47 8242015
14 Nemecko47 2682015
15 Bahrajn46 9462015
16 Dánsko46 6352015
17 Island46 5472015
18 Švédsko46 4202015
19 Austrália45 5142015
20 Kanada44 3102015
21 Belgicko43 9922015
22 Spojené kráľovstvo41 3252015
23 Fínsko40 6012015
24 Francúzsko39 6782015
25 Omán38 2342015
26 Japonsko37 3222015
27 Nový Zéland36 9822015
28 Taliansko35 8972015
29 Izrael35 4312015
30 Južná Kórea34 5492015
31 Španielsko34 5272015
32 Trinidad a Tobago32 5972015
34 Česko32 1672015
35 Slovinsko31 1222015
36 Cyprus30 7342015
37 Rovníková Guinea30 0412015
38 Portugalsko29 2142015
39 Slovensko28 8772015
40 Estónsko28 0952015
41 Litva27 7302015
42 Seychely27 2742015
43 Malajzia26 8912015
44 Grécko26 6802015
45 Poľsko26 1352015
46 Kazachstan25 8772015
47 Maďarsko25 5822015
48 Lotyšsko24 2862015
49 Rusko24 4512015
50 Svätý Krištof a Nevis24 3692015
52 Bahamy23 7952015
52 Antigua a Barbuda22 9682015
53 Čile22 3162015
55 Panama22 1922015
54 Chorvátsko21 8812015
56 Uruguaj21 2012015
57 Rumunsko21 4032015
58 Kuba20 6492013
59 Gabon20 0102015
60 Turecko19 6182015
61 Maurícius19 4812015
62 Venezuela18 2762013
63 Azerbajdžan17 7402015
64 Bielorusko17 6612015
65 Bulharsko17 5122015
66 Irán17 3032014
67 Mexiko17 2772015
68 Surinam16 9702015
69 Turkménsko16 4992015
70 Barbados16 3912015
71 Thajsko16 3062015
72 Botswana15 8072015
73 Čierna Hora15 4862015
74 Kostarika15 3772015
75 Brazília15 3592015
76 Palau15 2862015
Svet14 9712014
77 Irak14 8952015
78 Alžírsko14 6872015
79 Čína14 2392015
80 Dominikánska republika14 2122015
81 Líbya14 1542015
82 Libanon13 9382015
83 Severné Macedónsko13 9082015
84 Kolumbia13 8012015
85 Srbsko13 4822015
86 Juhoafrická republika13 1652015
87 Grenada12 9672015
88 Maldivy12 6372015
89 Peru12 4022015
90 Mongolsko12 1892015
91 Srí Lanka11 7392015
92 Tunisko11 3972015
93 Ekvádor11 3882015
94 Albánsko11 3052015
95 Dominika11 2782015
96 Indonézia11 0352015
97 Svätý Vincent a Grenadíny11 0292015
98 Svätá Lucia10 9912015
99 Egypt10 8912015
100 Jordánsko10 8802015
101 Bosna a Hercegovina10 4272014
102 Namíbia9 9562014
103 Gruzínsko9 1632014
Kosovo9 1152014
104 Paraguaj8 9112014
105 Jamajka8 8782014
106 Fidži8 7922014
107 Ukrajina8 6662014
108 Belize8 4172014
109 Salvádor8 3512014
110 Svazijsko8 2922014
111 Arménsko8 0702014
112 Bhután7 8162014
113 Maroko7 4912014
114 Guatemala7 4542014
115 Filipíny6 9692014
116 Angola6 9492011
117 Guyana6 8782013
118 Bolívia6 6302014
119 Kapverdy6 5202014
120 Konžská republika6 2772014
121 Nigéria5 9112014
122 Samoa5 7892014
123 India6 0202015
124 Vietnam5 6292014
125 Uzbekistan5 5732014
126 Laos5 3212014
127 Tonga5 2112014
128 Moldavsko4 9832014
129 Nikaragua4 9182014
130 Honduras4 9092014
131 Pakistan4 8112014
Palestína4 5092014
132 Ghana4 0822014
133 Sudán4 0692014
134 Mauritánia3 9122014
135 Zambia3 9042014
136 Marshallove ostrovy3 8032014
137 Jemen3 7852013
138 Tuvalu3 7652014
139 Mikronézia3 3312014
140 Kirgizsko3 3222014
141 Džibutsko3 2702014
142 Kambodža3 2632014
143 Pobrežie Slonoviny3 2582014
144 Svätý Tomáš a Princov ostrov3 1762014
145 Bangladéš3 1232014
146 Vanuatu3 0312014
147 Kamerun29722014
148 Keňa2 9542014
149 Papua-Nová Guinea2 8552014
150 Tadžikistan2 6912014
151 Lesotho2 6382014
152 Tanzánia2 5382014
153 Nepál2 3742014
154 Senegal2 3332014
155 Východný Timor2 2272014
156 Čad2 1822014
157 Šalamúnove ostrovy2 1302014
158 Benin2 0302014
159 Južný Sudán2 0192014
160 Sierra Leone1 9662014
161 Afganistan1 9332014
162 Kiribati1 8092014
163 Zimbabwe1 7922014
164 Uganda1 7712014
165 Haiti1 7322014
166 Rwanda1 6612014
167 Gambia1 6312014
168 Burkina Faso1 6202014
169 Mali1 5992014
170 Etiópia1 5002014
171 Madagaskar1 4392014
172 Komory1 4292014
173 Togo1 4292014
174 Eritrea1 4112011
175 Guinea-Bissau1 3862014
176 Guinea1 2212014
177 Mozambik1 1292014
178 Niger9382014
179 Libéria8422014
180 Malawi8222014
181 Burundi7702014
182 Konžská demokratická republika7462014
183 Stredoafrická republika5942014
Poradie Krajina $ Rok
1 Katar145 0002015 odh.
2 Luxembursko102 9002015 odh.
3 Lichtenštajnsko89 4002009 odh.
- Macau88 7002013 odh.
4 Singapur85 7002015 odh.
- Bermudy85 7002013 odh.
- Man83 1002007 odh.
5 Brunej79 7002015 odh.
6 Monako78 7002013 odh.
7 Kuvajt72 2002015 odh.
8 Nórsko68 4002015 odh.
9 Spojené arabské emiráty67 0002015 odh.
- Sint Maarten66 8002014 odh.
10 Austrália65 4002015 odh.
11 San Maríno62 1002015 odh.
12 Švajčiarsko59 3002015 odh.
- Hongkong57 0002015 odh.
- Jersey57 0002005 odh.
13 USA56 3002015 odh.
14 Saudská Arábia55 4002015 odh.
- Falklandy55 4002002 odh.
15 Írsko54 3002015 odh.
- Guernsey52 3002014 odh.
16 Bahrajn51 2002015 odh.
17 Holandsko49 3002015 odh.
18 Švédsko48 0002015 odh.
19 Rakúsko47 5002015 odh.
20 Taiwan47 5002015 odh.
21 Nemecko47 4002015 odh.
22 Island46 6002015 odh.
23 Omán46 2002015 odh.
24 Kanada45 9002015 odh.
25 Dánsko45 8002015 odh.
26 Belgicko44 1002015 odh.
- Kajmanské ostrovy43 8002004 odh.
- Gibraltár43 0002008 odh.
- Britské Panenské ostrovy42 3002010 odh.
27 Francúzsko41 4002015 odh.
28 Fínsko41 2002015 odh.
29 Spojené kráľovstvo41 2002015 odh.
- Nová Kaledónia38 8002012 odh.
30 Japonsko38 2002015 odh.
- Grónsko37 9002008 odh.
31 Andorra37 2002011 odh.
32 Južná Kórea36 7002015 odh.
- Faerské ostrovy36 6002014 odh.
33 Nový Zéland36 4002015 odh.
- Americké Panenské ostrovy36 1002013 odh.
34 Taliansko35 8002015 odh.
35 Španielsko35 2002015 odh.
- Saint Pierre a Miquelon34 9002006 odh.
36 Izrael34 3002015 odh.
37 Rovníková Guinea33 3002015 odh.
38 Trinidad a Tobago32 8002015 odh.
39 Česko31 5002015 odh.
40 Cyprus31 1002015 odh.
41 Slovinsko30 9002015 odh.
- Guam30 5002013 odh.
42 Slovensko29 5002015 odh.
- Turks a Caicos29 1002007 odh.
43 Estónsko28 7002015 odh.
- Portoriko28 5002013 odh.
44 Litva28 0002015 odh.
45 Malta27 8002015 odh.
46 Portugalsko27 8002015 odh.
47 Seychely27 0002015 odh.
48 Malajzia26 6002015 odh.
49 Poľsko26 4002015 odh.
- Francúzska Polynézia26 1002012 odh.
50 Maďarsko26 0002015 odh.
51 Bahamy25 6002015 odh.
- Aruba25 3002011 odh.
52 Grécko25 2002015 odh.
53 Kazachstan24 7002015 odh.
54 Lotyšsko24 5002015 odh.
55 Čile23 8002015 odh.
56 Antigua a Barbuda23 7002015 odh.
57 Rusko23 7002015 odh.
58 Svätý Krištof a Nevis22 8002015 odh.
59 Argentína22 4002015 odh.
60 Rumunsko22 1002015 odh.
61 Uruguaj21 8002015 odh.
62 Gabon21 7002015 odh.
63 Chorvátsko21 3002015 odh.
64 Panama20 9002015 odh.
65 Turecko20 5002015 odh.
66 Maurícius19 5002015 odh.
- Svätý Martin19 3002005 odh.
67 Azerbajdžan18 7002015 odh.
68 Libanon18 6002015 odh.
69 Mexiko18 5002015 odh.
70 Bulharsko18 4002015 odh.
71 Bielorusko17 8002015 odh.
72 Irán17 8002015 odh.
73 Botswana17 7002015 odh.
74 Barbados16 7002015 odh.
75 Surinam16 7002015 odh.
76 Venezuela16 1002015 odh.
77 Thajsko16 1002015 odh.
78 Brazília15 8002015 odh.
79 Čierna Hora15 7002015 odh.
80 Turkmenistan15 6002015 odh.
81 Irak15 5002015 odh.
82 Kostarika15 5002015 odh.
83 Líbya15 1002015 odh.
- Curaçao15 0002004 odh.
84 Dominikánska republika14 9002015 odh.
85 Palau14 8002015 odh.
86 Nauru14 8002015 odh.
87 Alžírsko14 4002015 odh.
88 Čína14 3002015 odh.
89 Kolumbia14 0002015 odh.
90 Severné Macedónsko14 0002015 odh.
91 Srbsko13 6002015 odh.
92 Juhoafrická republika13 4002015 odh.
- Severné Mariány13 3002013 odh.
- Americká Samoa13 0002013 odh.
93 Grenada13 0002015 odh.
94 Mongolsko12 5002015 odh.
95 Jordánsko12 4002015 odh.
96 Cookove ostrovy12 3002010 odh.
97 Peru12 3002015 odh.
- Anguilla12 2002008 odh.
98 Maldivy12 0002014 odh.
99 Svätá Lucia12 0002015 odh.
100 Albánsko11 9002015 odh.
101 Dominika11 6002015 odh.
102 Tunisko11 6002015 odh.
103 Egypt11 5002015 odh.
104 Ekvádor11 3002015 odh.
105 Indonézia11 3002015 odh.
106 Namíbia11 3002015 odh.
107 Srí Lanka11 2002015 odh.
108 Svätý Vincent a Grenadíny11 0002015 odh.
109 Kuba10 2002010 odh.
110 Bosna a Hercegovina10 2002015 odh.
111 Svazijsko9 8002015 odh.
112 Gruzínsko9 5002015 odh.
113 Paraguaj8 8002015 odh.
114 Jamajka8 8002015 odh.
115 Fidži8 8002015 odh.
116 Belize8 6002015 odh.
- Montserrat8 5002006 odh.
117 Arménsko8 4002015 odh.
118 Salvádor8 3002015 odh.
119 Maroko8 3002015 odh.
120 Bhután8 2002015 odh.
121 Ukrajina8 0002015 odh.
122 Guatemala7 9002015 odh.
- Svätá Helena7 8002010odh.
123 Angola7 6002015 odh.
124 Filipíny7 5002015 odh.
125 Guyana7 2002015 odh.
126 Konžská republika6 8002015 odh.
127 Kapverdy6 7002015 odh.
128 Bolívia6 5002015 odh.
129 Nigéria6 4002015 odh.
130 India6 2002015 odh.
131 Vietnam6 1002015 odh.
132 Uzbekistan6 1002015 odh.
133 Niue5 8002003 odh.
134 Východný Timor5 8002015 odh.
135 Laos5 4002015 odh.
136 Samoa5 4002015 odh.
137 Myanmar5 2002015 odh.
138 Tonga5 1002015 odh.
139 Sýria5 1002011 odh.
140 Honduras5 0002015 odh.
141 Nikaragua5 0002015 odh.
142 Moldavsko5 0002015 odh.
143 Pakistan4 9002015 odh.
144 Mauritánia4 5002015 odh.
145 Sudán4 5002015 odh.
146 Ghana4 3002015 odh.
147 Palestína4 3002014 odh.
148 Zambia4 2002015 odh.
- Wallis a Futuna3 8002004 odh.
149 Bangladéš3 6002015 odh.
150 Kambodža3 5002015 odh.
151 Svätý Tomáš a Princov ostrov3 4002015 odh.
152 Tuvalu3 4002015 odh.
153 Marshallove ostrovy3 4002015 odh.
154 Kirgizsko3 4002015 odh.
155 Pobrežie Slonoviny3 4002015 odh.
157 Keňa3 3002015 odh.
158 Džibutsko3 3002015 odh.
159 Kamerun3 2002015 odh.
160 Tanzánia3 0002015 odh.
161 Lesotho3 0002015 odh.
162 Mikronézia3 0002015 odh.
163 Tadžikistan2 8002015 odh.
164 Papua-Nová Guinea2 8002015 odh.
165 Čad2 8002015 odh.
166 Jemen2 8002015 odh.
167 Vanuatu2 6002015 odh.
168 Senegal2 5002015 odh.
169 Nepál2 5002015 odh.
- Západná Sahara2 5002007 odh.
170 Kiribati2 2002015 odh.
171 Zimbabwe2 1002015 odh.
172 Uganda2 1002015 odh.
173 Afganistan2 0002015 odh.
174 Južný Sudán2 0002015 odh.
175 Šalamúnove ostrovy2 0002015 odh.
176 Benin2 0002015 odh.
177 Rwanda1 8002015 odh.
178 Burkina Faso1 8002015 odh.
179 Mali1 8002015 odh.
180 Severná Kórea1 8002014 odh.
181 Haiti1 8002015 odh.
182 Gambia1 7002015 odh.
183 Etiópia1 7002015 odh.
184 Komory1 6002015 odh.
185 Sierra Leone1 6002015 odh.
186 Togo1 5002015 odh.
187 Guinea-Bissau1 5002015 odh.
188 Madagaskar1 5002015 odh.
189 Mozambik1 3002015 odh.
190 Guinea1 3002015 odh.
191 Malawi1 2002015 odh.
192 Eritrea1 2002015 odh.
193 Niger1 1002015 odh.
- Tokelau1 0001993 odh.
194 Libéria9002015 odh.
195 Burundi9002015 odh.
196 Konžská demokratická republika8002015 odh.
197 Stredoafrická republika6002015 odh.
198 Somálsko4002014 odh.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.