Campionat de França de rugbi Pro D2 2018-2019: els resultats de la sisena jornada

Rugbi a 15


30 de setembre del 2018, França
Aquest cap de setmana, s'ha jugat la sisena jornada del campionat de França de rugbi “Pro D2”.


Resultats de la 6ª jornada de la Pro D2
Biarritz Olympique 22 – 6 Aviron Bayonnais
CA Brive-Corrèze[1] 36 – 14 Stade aurillacois
Soyaux Angoulême 20 – 16 Stade montois[2]
US Oyonnax[1] 49 – 16 US bressane
RC Massy 6 – 21 RC Vannetais
USO Nevers[1] 39 – 17 Provence rugby
U S Carcassonnaise[1] 47 – 13 AS Béziers Hérault
US Montauban 29 – 20 US Colomiers


Classificació general de la Pro D2
Class.ClubsPtsJGEPB0BDpfpcafac
1. Stade montois216411211741136116117
2. USO Nevers1964022115491631788
3. U S Carcassonnaise19640212150104461476
4. CA Brive-Corrèze196411101511094217105
5. US Oyonnax18640211156136201695
6. Soyaux Angoulême18640202128114141083
7. Biarritz Olympique16631211145107381480
8. Aviron Bayonnais166312111351161914106
9. AS Béziers Hérault13630310122161-3911170
10. US Montauban13630301109128-19812-6
11. Provence rugby1262042216416041616-4
12. RC Vannetais1262130212511789110
13. US Colomiers10620402130136-61010-3
14. Stade aurillacois962040196158-621015-4
15. US bressane661140096215-119625-16
16. RC Massy160060179149-70415-7
Font: Viquinotícies
Notes
  1. 1 2 3 4 Punt de bonificació ofensiu.
  2. Punt de bonificació defensiu.

Fonts

Comparteix: Hotmail
Portal Rugbi a 15 de Viquinotícies Portal «Rugbi a 15» de Viquinotícies. L'actualitat del rugbi a 15.
This article is issued from Wikinews. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.