Campionat d'Anglaterra de rugbi 2018-2019: els resultats de la cinquena jornada

Rugbi a 15


30 de setembre del 2018, Anglaterra
Aquest cap de setmana, s'ha jugat la cinquena jornada del campionat d'Anglaterra de rugbi “Gallagher Premiership”.


Resultats de la 5ª jornada del Premiership
Newcastle Falcons[1] 22 – 23 London Wasps
Bristol Bears[1][2] 40 – 45 Northampton Saints[2]
Exeter Rugby[2] 28 – 11 Worcester Warriors
Gloucester RFC[1] 25 – 27 Harlequins
Saracens[2] 50 – 27 Bath Rugby
Leicester Tigers 19 – 15 Sale Sharks[1]


Classificació general del Premiership
Class.ClubsPtsJGEPB0BDpfpcafac
1. Saracens2555005020211389281315
2. Exeter Rugby24550040169838624915
3. London Wasps195401301471321517161
4. Harlequins135203231411301115123
5. Gloucester RFC13521221133125816142
6. Bath Rugby13521221122145-231519-4
7. Leicester Tigers13520332146173-271523-8
8. Northampton Saints10520311128140-121416-2
9. Bristol Bears10520311113147-341119-8
10. Worcester Warriors8510413110130-201215-3
11. Newcastle Falcons7510412116148-321417-3
12. Sale Sharks551040190151-611018-8
Font: Viquinotícies
Notes
  1. 1 2 3 4 Punt de bonificació defensiu.
  2. 1 2 3 4 Punt de bonificació ofensiu.

Fonts

Comparteix: Hotmail
Portal Rugbi a 15 de Viquinotícies Portal «Rugbi a 15» de Viquinotícies. L'actualitat del rugbi a 15.
This article is issued from Wikinews. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.