Herkesin katkıda bulunabildiği
Özgür Kütüphane

2 Haziran 2020, Salı

Türkçe Vikikitap'ta 834 adet kitap maddesi
ve 77 tane kitap bulunmaktadır.
 
   

Kategoriler

   

Yardım

   

Sorular


Vikikitap hakkında

Vikikitap ücretsiz, açık içerikli kitaplar oluşturulmasına el veren bir oluşumdur. Burada siz kullanıcıların katkıları ile özgür, açık içerikli kitaplar, kılavuzlar, çeşitli yazılar hazırlanmaktadır. Türkçe Vikikitap'ta şu ana kadar 834 tane kitap maddesi ve yaklaşık 77 tane kitap hazırlanmıştır. Siz de yazmak istediğiniz konular hakkında kitap başlatabilir, hâlihazırda yazılmakta olanlara içerik sağlayabilirsiniz!

Sitemiz viki altyapısı ile iş birliğini kolaylaştırmaktadır. Viki, web tarayıcısı olan hemen hemen herkese hemen hemen her sayfada değişiklik yapmaya izin verir. Gönüllüler vikikitapları geliştirir ve bir çok değişiklik yapar. Viki, her değişikliği kaydeder ve bu sayede uygun olmayan değişiklikleri geri almamızı sağlar. Ayrıca saldırı ve vandalizm içeren değişikliklerin sahiplerini engellememize olanak sağlar.

Diğer dillerde Vikikitap - Sıkça Sorulan Sorular
Vikikitap'a katılın!

Vikikitap'a katılmanın en kolay yolu ilgilendiğiniz bir konuda var olan bir Vikikitap bulup üzerinde değişiklikler yapmaktır. Yeni paragraflar ekleyebilir, düzeltmeler yapabilir, bağlantılar, resimler, tablolar ekleyebilirsiniz. Katılmaktan korkmayın! Siz düzenledikten sonra diğer kullanıcılar hatalarınızı (eğer varsa) düzeltebilirler. Yeni bir Vikikitap başlatabilir veya düzenleyebilirsiniz, istediğiniz zamanda, siteye giriş yapmış olun ya da olmayın farketmez.

Kendi kullanıcı adınızın olmasını isteyebilirsiniz. İsimsiz olarak değişiklikler yapmaya Vikikitap açıktır fakat bir kullanıcı hesabına sahip olmanın bir çok avantajı vardır. Örneğin; bir sayfayı yeniden isimlendirmenin tek yolu olan "ad değiştir" bölümü sadece kayıtlı kullanıcılara açıktır.

Vikikitap topluluğuna sorularınızı köy çeşmesi sayfasında sorabilirsiniz. Ayrıca IRC kanalından da anlık mesajlaşma yapabilirsiniz.

Başlamak için başlangıç sayfasını okuyabilirsiniz.

Vikiçocuk 0-12 yaş arası çocuklara yönelik, bilimsel olmayan kitaplar içeren bir projedir. Vikiçocuk'taki kitaplar bol resimlidir ve örneklidir. Bu sayede çocuklar bir şeyi daha kolay anlamaktadırlar. Siz veliler çocuklarınıza bilgisayarda boş zaman geçirmelerini engellemek için Vikiçocuk'a katkıda bulunun. Bu sayede çocuklarımıza kitap okumayı sevdirmiş ve çocuklarımızın davranışlarını düzeltmiş olacağız.

Genel

Yemek • Bilgisayar Vikiçocuk

Sanat

Film Yapım Kılavuzu Fotoğrafçılık Origami Resimcilik

Sağlık

Santral Sinir Sistemi Tümörleri Psikolojiye Giriş • Kadın Hastalıkları ve Doğum Kitabı

Dil

Almanca Azerice Çağdaş Yunanca Endonezce Esperanto Fince Göktürkçe Gürcüce Hititçe İngilizce İspanyolca Japonca Kazakça Macarca Mandarin Özbekçe Rusça Tatarca Türkçe Türkmence

Hobiler

Uçurtma Yapılışı Origami Tabanca Taşıma ve Kullanma

Tüm kitaplar - Tüm kategoriler - Tüm sayfalar - Rastgele sayfa
Kardeş projeler

Vikisözlük
Özgür sözlük

VikiKaynak
Özgür kütüphane

Vikisöz
Özlü sözler

Vikipedi
Özgür ansiklopedi

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki merkez

Vikitür
Biyolojik tür dizini

Vikihaber
Özgür haberler

Vikiversite
Özgür üniversite

Bağış yapın!

Vikikitap (ve kardeş projeleri) kâr amacı gütmeyen bir projedir ve tek amaç için vardır: Bilginin ücretsizce ve açıkça paylaşılması. Bağışlarınız Vikikitap (ve kardeş projeleri) için devamlılık sağlayacaktır. Günlük hayatınızda yeri olan Viki projeleri'ne lütfen siz de destek verin.

 
Vikikitap içeriği, Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı kapsamındadır.
Ek bilgi için Telif hakları sayfasına bakınız.
Özgür Kütüphane Vikikitap
===== En başa dön =====
This article is issued from Wikibooks. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.