Akvaristika

Vítame Vás na úvodnej stránke knihy, ktorú spoločne píšeme my, jej čitatelia. Naším cieľom je postupné vytváranie voľne prístupnej a šíriteľnej knihy, ktorá bude obsahovať všetky najlepšie skúsenosti, informácie a vedomosti nielen na amatérskej ale hlavne na vysoko odbornej a profesionálnej úrovni o chove rýb v starostlivosti človeka a všetkým čo s tým súvisí tak, aby sa stala skutočnou prezentáciou vysokej úrovne sladkovodnej a morskej akvaristiky na Slovensku vôbec. Preto by som veľmi prosil, aby sa do tejto činnosti zapojili okrem odbornej akvaristickej verejnosti aj profesionálni vedeckí pracovníci a pomohli nám takto formovať a získavať nové skúsenosti a vedomosti, týkajúce sa tohto ušľachtilého koníčka. Za ochotu a spoluprácu vám ďakujem.

Tieto stránky sú WikiWiki. To znamená, že pokiaľ zbadáte nepresnú alebo chýbajúcu informáciu tak ju môžete Vy sami hneď upraviť. Všetky zmeny sú ukladané a dajú sa spätne vyvolať. Takže ak aj náhodou nejaký neskúsený používateľ poškodí obsah stránky, je možné v histórii túto zmenu nájsť a jednoducho opraviť.

Kniha a jej jednotlivé články sa už nestratia, ale naďalej sa budú rozširovať a zdokonaľovať. Je to dané vďaka ich ochrane pomocou GNU Licencie otvorenej dokumentácie. Ďalšie informácie o projekte nájdete na stránke Wikiknihy:Projekt:Akvaristika.

V prípade, ak nechcete prispievať k zlepšovaniu stránky, tak ju stále môžete používať ako klasickú stránku iba na prehliadanie. Červené odkazy smerujú na zatiaľ nevytvorené stránky.

Želáme Vám príjemné čítanie a získanie nových vedomostí a skúseností.

Úvod

Vybavenie akvária

Základné vybavenie

Doplnkové vybavenie

Rastliny a živočíchy

Akváriové ryby

Akváriové rastliny

Iní obyvatelia akvária

Voda v akváriu

Akvaristická chémia

Zakladanie akvária

Komerčná akvakultúra

  • /Predaj akváriových živočíchov a rastlín

Morské akvárium

Estetická hodnota akvária

Knihy, časopisy a iné odporúčané čítanie

This article is issued from Wikibooks. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.