< Receptai

Bulviniai vėdarai - vienas iš bulvinių patiekalų. Jis gaminamas apkepant kiaulės žarnas, įdarytas tarkuotomis bulvėmis su spirgučiais.

Receptas

Bulvinių vėdarų receptas: 1kg bulvių, 200gr. lašinukų, 2 svogūnai, 1/2 šaukštelio mairūno ar maltų pipirų, kiaulės žarnų, kelios skiltelės česnako, druska.

Paruošimas ir kepimas

Nuskustos bulvės sutarkuojamos. Lašinukai smulkiai supjaustomi ir paspirginami kartu su kapotais svogūnais.Jais užpilamos paruoštuose bulvės, suberiami pipirai, pasūdoma. Viskas gerai sumaišoma.

Žarnos gerai išvalomos, ištrinamos druska ir kapotu česnaku, išplaunamos ir nekietai prikemšamos. Skarda ištepama riebalais, įpilama truputis vandens ir laisvai sudedamos prikimštos žarnos.

Skardos su prikimštomis žarnomis sudedamos į karštą orkaitę. Po 5-10min. kepimo žarnos keliose vietose subadomos adata, kad netrūkinėtų. Kepama vidutinio karštumo orkaitėje, retkarčiais viršų palaistant riebalais. Jei reikia apverčiama.

Valgoma su spirgučiais, kaip antrasis patiekalas pietums. Kad būtų skaniau, galima bulves apiplikyti verdančiu pienu.

This article is issued from Wikibooks. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.